Bullmastiff Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Bullmastiff (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

17-Mar-19 (Sunday)

Buller Kennel Association (NZS)

General Specials : Mr Tim Thomas (QLD)   Group Specials : Mr Tim Thomas (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Akylah Heaven Beside Me At Willowbend (Jessica Gibson & Rachel Collins)


Wanganui Kennel Society (NZN)

General Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)   Group Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Numoda Striped Revolution (Sharron Mischefski)


16-Mar-19 (Saturday)

Buller Kennel Association (NZS)

General Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)   Group Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Akylah Heaven Beside Me At Willowbend (Jessica Gibson & Rachel Collins)


Wanganui Kennel Society (NZN)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Numoda Striped Revolution (Sharron Mischefski)



10-Mar-19 (Sunday)

Hamilton Kennel Association (Centenary Show) (NZN)

General Specials : Zsuzsanna Balogh (Hungary)   Group Specials : Mr C Stefanescu (Romania)

Intermediate in Group: NZ Ch Numoda Striped Revolution (Sharron Mischefski)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Numoda Striped Revolution (Sharron Mischefski)


9-Mar-19 (Saturday)

Hamilton Kennel Association (SHOW 1) (NZN)

General Specials : Mr C Stefanescu (Romania)   Group Specials : Mr Gunnar Nymann (Denmark)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Numoda Striped Revolution (Sharron Mischefski)


Hamilton Kennel Association (SHOW 2) (NZN)

General Specials : Ms Monika Blaha (Austria)   Group Specials : Mr B Jenkins (South Africa)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Numoda Striped Revolution (Sharron Mischefski)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Numoda Striped Revolution (Sharron Mischefski)


3-Mar-19 (Sunday)

Central Hawkes Bay Kennel Society (SHOW 2) (NZN)

General Specials : Mr Richard Watson (TAS)   Group Specials : Mr Richard Watson (TAS)

Intermediate in Group: NZ Ch Numoda Striped Revolution (Sharron Mischefski)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Numoda Striped Revolution (Sharron Mischefski)


2-Mar-19 (Saturday)

Central Hawkes Bay Kennel Society (SHOW 1) (NZN)

General Specials : Mr Ray Greer (New Zealand)   Group Specials : Mr Ray Greer (New Zealand)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Numoda Striped Revolution (Sharron Mischefski)


17-Feb-19 (Sunday)

Marlborough Kennel Association (SHOW 2) (NZS)

General Specials : Miss Nicole Adams (New Zealand)   Group Specials : Miss Nicole Adams (New Zealand)

Runner Up in Group & Junior in Group: NZ Ch Akylah Heaven Beside Me At Willowbend (Jessica Gibson & Rachel Collins)
BOB, Best Dog & Junior of Breed: NZ Ch Akylah Heaven Beside Me At Willowbend (Jessica Gibson & Rachel Collins)



16-Feb-19 (Saturday)

Central North Island Utility & Non Sporting Dog Assn (SHOW 1) (NZN)

General Specials : Mr Philip Hickey (QLD)   Group Specials : Mrs Bronwen Dickson (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Numoda Striped Revolution (Sharron Mischefski)


Tokoroa Canine Association (SHOW 1) (NZN)

General Specials : Ms Louise Dorr (QLD)   Group Specials : Ms Louise Dorr (QLD)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Numoda Striped Revolution (Sharron Mischefski)


10-Feb-19 (Sunday)

Horowhenua Kennel Association (Cup Show) (NZN)

General Specials : Mrs Lyndall Black (ACT)   Group Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Numoda Striped Revolution (Sharron Mischefski)


9-Feb-19 (Saturday)

Horowhenua Kennel Association (Plate Show) (NZN)

General Specials : Mrs Elaine Knox (NSW)   Group Specials : Mr Raphael Broomhall (TAS)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Numoda Striped Revolution (Sharron Mischefski)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Numoda Striped Revolution (Sharron Mischefski)


27-Jan-19 (Sunday)

Nelson District Kennel Association (NZS)

General Specials : Mr Zlatco Kraljic (Croatia)   Group Specials : Yogesh Tuteja (India)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Akylah Heaven Beside Me At Willowbend (Jessica Gibson & Rachel Collins)


26-Jan-19 (Saturday)

Nelson District Kennel Association (AM SHOW) (NZS)

General Specials : Ling Quan Meng (China)   Group Specials : Mr Don Hunter (NSW)

Runner Up in Show & Junior in Show: NZ Ch Akylah Heaven Beside Me At Willowbend (Jessica Gibson & Rachel Collins)
Best in Group & Junior in Group: NZ Ch Akylah Heaven Beside Me At Willowbend (Jessica Gibson & Rachel Collins)
BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Akylah Heaven Beside Me At Willowbend (Jessica Gibson & Rachel Collins)


Nelson District Kennel Association (PM BENEFIT SHOW) (NZS)

General Specials : Yogesh Tuteja (India)   Group Specials : Ling Quan Meng (China)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Akylah Heaven Beside Me At Willowbend (Jessica Gibson & Rachel Collins)


20-Jan-19 (Sunday)

Kapi-Mana Kennel Society (SHOW 1) (NZN)

General Specials : Ikuko Nagazako (Brazil)   Group Specials : Mr Antonio Mracevic (Montenegro)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Numoda Striped Revolution (Sharron Mischefski)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Almastem Just Bronx (Emma Hunt & Gary Boyce)


Kapi-Mana Kennel Society (SHOW 2) (NZN)

General Specials : Mr J Singh (India)   Group Specials : Ho Jeng-Long (Taiwan)

Intermediate in Show: NZ Ch Numoda Striped Revolution (Sharron Mischefski)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Numoda Striped Revolution (Sharron Mischefski)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Numoda Striped Revolution (Sharron Mischefski)


19-Jan-19 (Saturday)

Manawatu Kennel Association (SHOW 1) (NZN)

General Specials : Mrs Darle Heck (Canada)   Group Specials : Ikuko Nagazako (Brazil)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Numoda Striped Revolution (Sharron Mischefski)
R/UP BOB & Res Dog CC: Almastem Just Bronx (Emma Hunt & Gary Boyce)


Manawatu Kennel Association (SHOW 2) (NZN)

General Specials : Mr Luiz Cabral Costa (Brazil)   Group Specials : Mr Luiz Cabral Costa (Brazil)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Numoda Striped Revolution (Sharron Mischefski)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Almastem Just Bronx (Emma Hunt & Gary Boyce)


12-Jan-19 (Saturday)

Banks Peninsula A & P Society (SHOW 1) (NZS)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Regalmast Wotjobaluk (IMP-AUS) (Sean Deery)

BOB, Dog CC & Junior of Breed: NZ Ch Regalmast Wotjobaluk (IMP-AUS) (Sean Deery)