Australian Shepherd Show Results

The following show results have been submitted to our results system for the Australian Shepherd (only past 90 days are shown). It is FREE to submit results.

Championship Show
Open Show
(S) Group or Breed Speciality

24-Mar-19 (Sunday)

New Plymouth Kennel Centre (NZN)

General Specials : Ms Kerry King (SA)   Group Specials : Mr Myron Arthur (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Ukulunga Tactical Moves (Di Falconer)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ukulunga Ocean Boulevard (B Falconer)


23-Mar-19 (Saturday)

New Plymouth Kennel Centre (NZN)

General Specials : Mr Myron Arthur (NSW)   Group Specials : Mr Peter Green (USA)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Ukulunga Tactical Moves (Di Falconer)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ukulunga Ocean Boulevard (B Falconer)


Taranaki Working Dog Association (NZN) (S)

General Specials : Mrs Louise Thomas-van Der Weide (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Ukulunga Tactical Moves (Di Falconer)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ukulunga Ocean Boulevard (B Falconer)



17-Mar-19 (Sunday)

Buller Kennel Association (NZS)

General Specials : Mr Tim Thomas (QLD)   Group Specials : Mr Tim Thomas (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Trogun Bridgestone Baby (Trudy Gallavin)


Central Districts Working Dog Assn (SHOW 2) (NZN) (S)

General Specials : Mr Lyall Payne (New Zealand)

Runner Up in Show & Intermediate in Show: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ukulunga Ocean Boulevard (B Falconer)


Wanganui Kennel Society (NZN)

General Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)   Group Specials : Miss Nicole Lane (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ukulunga Ocean Boulevard (B Falconer)


16-Mar-19 (Saturday)

Buller Kennel Association (NZS)

General Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)   Group Specials : Mrs Kim Haddon (QLD)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Trogun Bridgestone Baby (Trudy Gallavin)


Central Districts Working Dog Assn (SHOW 1) (NZN) (S)

General Specials : Miss Pauline Suhr (NSW)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ukulunga Ocean Boulevard (B Falconer)


Wanganui Kennel Society (NZN)

General Specials : Miss Nicole Lane (NSW)   Group Specials : Mr Ashley Reid (VIC)

BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Ukulunga Ocean Boulevard (B Falconer)


10-Mar-19 (Sunday)

Auckland Working Dog Association (NZN) (S)

General Specials : Mrs C McCallum-Immelman (Sth Africa)

Runner Up in Show: NZ Ch Ukulunga War Paint (Kat Jackson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Ukulunga War Paint (Kat Jackson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Ukulunga Tactical Moves (Di Falconer)
Bitch CC & Junior of Breed: Dreamstreets Aurora Australis (Imp USA) (Bronwyn Falconer)
Puppy of Breed: Ukulunga Let's Celebrate (Kat Jackson)


Hamilton Kennel Association (Centenary Show) (NZN)

General Specials : Zsuzsanna Balogh (Hungary)   Group Specials : Zsuzsanna Balogh (Hungary)

Runner Up in Show & Open in Show: NZ Ch Ukulunga War Paint (Kat Jackson)
Best in Group & Open in Group: NZ Ch Ukulunga War Paint (Kat Jackson)
Junior in Group: Dreamstreets Aurora Australis (Imp USA) (Bronwyn Falconer)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Ukulunga War Paint (Kat Jackson)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dreamstreets Aurora Australis (Imp USA) (Bronwyn Falconer)
Res Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Ukulunga Tactical Moves (Di Falconer)
Puppy of Breed: Ukulunga Let's Celebrate (Kat Jackson)


North Otago Kennel Association (NZS)

General Specials : Ms Caron Ellis (TAS)   Group Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)

BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Trogun The Buttler (Sarah Abelson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Trogun Four On The Floor (Sarah Abelson)


9-Mar-19 (Saturday)

Hamilton Kennel Association (SHOW 1) (NZN)

General Specials : Mr C Stefanescu (Romania)   Group Specials : Ms Monika Blaha (Austria)

Junior in Show: Dreamstreets Aurora Australis (Imp USA) (Bronwyn Falconer)
Junior in Group: Dreamstreets Aurora Australis (Imp USA) (Bronwyn Falconer)
Open in Group: NZ Ch Ukulunga War Paint (Kat Jackson)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dreamstreets Aurora Australis (Imp USA) (Bronwyn Falconer)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Ukulunga War Paint (Kat Jackson)
Res Dog CC: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
Puppy of Breed: Ukulunga Let's Celebrate (Kat Jackson)


Hamilton Kennel Association (SHOW 2) (NZN)

General Specials : Ms Monika Blaha (Austria)   Group Specials : Ms S Desserne (France)

Runner Up in Group: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Ukulunga Tactical Moves (Di Falconer)
Bitch CC & Junior of Breed: Dreamstreets Aurora Australis (Imp USA) (Bronwyn Falconer)
Puppy of Breed: Ukulunga Let's Celebrate (Kat Jackson)


North Otago Kennel Association (NZS)

General Specials : Mrs Lianne Rowles (NSW)   Group Specials : Ms Caron Ellis (TAS)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Trogun Bridgestone Baby (Trudy Gallavin)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Trogun Four On The Floor (Sarah Abelson)
Res Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Trogun The Buttler (Sarah Abelson)


3-Mar-19 (Sunday)

Canterbury Ladies Kennel Association (SHOW 2) (NZS)

General Specials : Mr Wayne Burton (NSW)   Group Specials : Mr Wayne Burton (NSW)

BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Trogun The Buttler (Sarah Abelson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Trogun Four On The Floor (Sarah Abelson)



2-Mar-19 (Saturday)

Canterbury Ladies Kennel Association (SHOW 1) (NZS)

General Specials : Ms Deborah Ninness (New Zealand)   Group Specials : Ms Catherine Loft (NSW)

BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Trogun The Buttler (Sarah Abelson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Trogun Bridgestone Baby (Trudy Gallavin)
Res Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Trogun Four On The Floor (Sarah Abelson)


24-Feb-19 (Sunday)

North Harbour Kennel Association (SHOW 2) (NZN)

General Specials : Mr S Sim (Phillipines)   Group Specials : Mr Brett Thompson (NSW)

Baby in Show: Ukulunga Let's Celebrate (Kat Jackson)
Baby in Group: Ukulunga Let's Celebrate (Kat Jackson)
Intermediate in Group: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Sutter's Seadonas Sunrise (AI) (T Gould & N Pelletier)
Bitch CC & Puppy of Breed: Ukulunga Rodeo Drive (T Gould)
Res Bitch CC & Baby (Bitch) of Breed: Ukulunga Kallisto (Bronwyn Falconer)
Baby of Breed: Ukulunga Let's Celebrate (Kat Jackson)


Ashburton Kennel Association (SHOW 2) (NZS)

General Specials : Mrs Catherine Scotton (VIC)   Group Specials : Mr Ben Luxton (SA)

BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Trogun The Buttler (Sarah Abelson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Trogun Four On The Floor (Sarah Abelson)


23-Feb-19 (Saturday)

North Harbour Kennel Association (SHOW 1) (NZN)

General Specials : Mr Brett Thompson (NSW)   Group Specials : Mr Guy Spagnolo (NSW)

Baby in Group: Ukulunga Let's Celebrate (Kat Jackson)
Intermediate in Group: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Sutter's Seadonas Sunrise (AI) (T Gould & N Pelletier)
Bitch CC & Baby (Bitch) of Breed: Ukulunga Kallisto (Bronwyn Falconer)
Res Bitch CC: Ukulunga Rodeo Drive (T Gould)
Baby of Breed: Ukulunga Let's Celebrate (Kat Jackson)


17-Feb-19 (Sunday)

Waikouaiti Kennel Association (BENEFIT SHOW) (NZS)

General Specials : Mr Stephen Meredith (New Zealand)   Group Specials : Mrs Lyndall Black (ACT)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Trogun Bridgestone Baby (Trudy Gallavin)


Tokoroa Canine Association (SHOW 2) (NZN)

General Specials : Mrs Barbara Hyde (New Zealand)   Group Specials : Ms Louise Dorr (QLD)

Baby in Show: Ukulunga Let's Celebrate (Kat Jackson)
Best in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
Baby in Group: Ukulunga Let's Celebrate (Kat Jackson)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Sutter's Seadonas Sunrise (AI) (T Gould & N Pelletier)
Bitch CC & Baby (Bitch) of Breed: Ukulunga Rodeo Drive (T Gould)
Baby of Breed: Ukulunga Let's Celebrate (Kat Jackson)


16-Feb-19 (Saturday)

Waikouaiti Kennel Association (SHOW 1) (NZS)

General Specials : Mrs Lyndall Black (ACT)   Group Specials : Mr Stephen Meredith (New Zealand)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Trogun Bridgestone Baby (Trudy Gallavin)


Waikouaiti Kennel Association (SHOW 2) (NZS)

General Specials : Mr Jim Black (ACT)   Group Specials : Mr Jim Black (ACT)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Trogun Bridgestone Baby (Trudy Gallavin)


Waikato Working Dog Association (NZN) (S)

General Specials : Mrs Barbara Hyde (New Zealand)

Runner Up in Show: NZ Ch Sutter's Seadonas Sunrise (AI) (T Gould & N Pelletier)
Baby in Show: Ukulunga Let's Celebrate (Kat Jackson)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Sutter's Seadonas Sunrise (AI) (T Gould & N Pelletier)
Bitch CC & Baby (Bitch) of Breed: Ukulunga Rodeo Drive (T Gould)
Baby of Breed: Ukulunga Let's Celebrate (Kat Jackson)


Tokoroa Canine Association (SHOW 1) (NZN)

General Specials : Ms Louise Dorr (QLD)   Group Specials : Miss Sharyn Phillips (QLD)

Runner Up in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
Baby in Group: Ukulunga Let's Celebrate (Kat Jackson)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Sutter's Seadonas Sunrise (AI) (T Gould & N Pelletier)
Bitch CC & Baby (Bitch) of Breed: Ukulunga Rodeo Drive (T Gould)
Baby of Breed: Ukulunga Let's Celebrate (Kat Jackson)


3-Feb-19 (Sunday)

Gore & Districts Kennel Association (Benefit Show) (NZS)

General Specials : Ms Pamela Campbell (WA)   Group Specials : Mr C Chantarasmee (Thailand)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Trogun Bridgestone Baby (Trudy Gallavin)


Black Hawk Auckland Exhibition Centre (SHOW 1) (NZN)

General Specials : Mrs Vicki Schneider (QLD)   Group Specials : Yogesh Tuteja (India)

Best in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Ukulunga Tactical Moves (Di Falconer)
Baby in Group: Ukulunga Let's Celebrate (Kat Jackson)
Junior in Group: Dreamstreets Aurora Australis (Imp USA) (Bronwyn Falconer)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Ukulunga Tactical Moves (Di Falconer)
R/UP BOB, Res Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Sutter's Seadonas Sunrise (AI) (T Gould & N Pelletier)
Bitch CC & Junior of Breed: Dreamstreets Aurora Australis (Imp USA) (Bronwyn Falconer)
Baby of Breed: Ukulunga Let's Celebrate (Kat Jackson)


Black Hawk Auckland Exhibition Centre (SHOW 2) (NZN)

General Specials : Mr Shane Thomas (QLD)   Group Specials : Mr Shane Thomas (QLD)

Baby in Show: Ukulunga Let's Celebrate (Kat Jackson)
Best in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Ukulunga Tactical Moves (Di Falconer)
Baby in Group: Ukulunga Let's Celebrate (Kat Jackson)
Junior in Group: Dreamstreets Aurora Australis (Imp USA) (Bronwyn Falconer)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Ukulunga Tactical Moves (Di Falconer)
Bitch CC & Junior of Breed: Dreamstreets Aurora Australis (Imp USA) (Bronwyn Falconer)
Res Bitch CC & Baby (Bitch) of Breed: Ukulunga Rodeo Drive (T Gould)
Baby of Breed: Ukulunga Let's Celebrate (Kat Jackson)


2-Feb-19 (Saturday)

Hibiscus Coast Kennel Association (SHOW 1) (NZN)

General Specials : Mr J Walsh Snr (Ireland)   Group Specials : Mr J Walsh Snr (Ireland)

Best in Show & Open in Show: NZ Ch Ukulunga War Paint (Kat Jackson)
Best in Group & Open in Group: NZ Ch Ukulunga War Paint (Kat Jackson)
Baby in Group: Ukulunga Rodeo Drive (T Gould)
Junior in Group: Dreamstreets Aurora Australis (Imp USA) (Bronwyn Falconer)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Ukulunga War Paint (Kat Jackson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Ukulunga Tactical Moves (Di Falconer)
Bitch CC & Junior of Breed: Dreamstreets Aurora Australis (Imp USA) (Bronwyn Falconer)
Res Bitch CC & Baby of Breed: Ukulunga Rodeo Drive (T Gould)
Baby (Dog) of Breed: Ukulunga Let's Celebrate (Kat Jackson)


Hibiscus Coast Kennel Association (SHOW 2) (NZN)

General Specials : Yogesh Tuteja (India)   Group Specials : Ling Quan Meng (China)

Baby in Show: Ukulunga Let's Celebrate (Kat Jackson)
Baby in Group: Ukulunga Let's Celebrate (Kat Jackson)
Junior in Group: Dreamstreets Aurora Australis (Imp USA) (Bronwyn Falconer)
Intermediate in Group: NZ Ch Ukulunga Tactical Moves (Di Falconer)
BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dreamstreets Aurora Australis (Imp USA) (Bronwyn Falconer)
R/UP BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Ukulunga War Paint (Kat Jackson)
Res Dog CC: NZ Ch Sutter's Seadonas Sunrise (AI) (T Gould & N Pelletier)
Res Bitch CC & Baby (Bitch) of Breed: Ukulunga Ocean Boulevard (B Falconer)
Baby of Breed: Ukulunga Let's Celebrate (Kat Jackson)
Intermediate of Breed: NZ Ch Ukulunga Tactical Moves (Di Falconer)


Gore & Districts Kennel Association (AM SHOW) (NZS)

General Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)   Group Specials : Prof Brian Corbitt (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Trogun Bridgestone Baby (Trudy Gallavin)


Gore & Districts Kennel Association (PM SHOW) (NZS)

General Specials : Mr C Chantarasmee (Thailand)   Group Specials : Ms Pamela Campbell (WA)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Trogun Bridgestone Baby (Trudy Gallavin)


27-Jan-19 (Sunday)

Nelson District Kennel Association (NZS)

General Specials : Mr Zlatco Kraljic (Croatia)   Group Specials : Mr Zlatco Kraljic (Croatia)

Puppy in Group: Trogun Bridgestone Baby (Trudy Gallavin)
BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Trogun The Buttler (Sarah Abelson)
R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Trogun Bridgestone Baby (Trudy Gallavin)


Auckland Kennel Council (NZN)

General Specials : Mr Gary Doyle (New Zealand)   Group Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)

Junior in Group: Dreamstreets Aurora Australis (Imp USA) (Bronwyn Falconer)
Intermediate in Group: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
BOB, Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Sutter's Seadonas Sunrise (AI) (T Gould & N Pelletier)
R/UP BOB, Res Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
Bitch CC & Junior of Breed: Dreamstreets Aurora Australis (Imp USA) (Bronwyn Falconer)
Res Bitch CC & Baby (Bitch) of Breed: Ukulunga Rodeo Drive (T Gould)
Baby of Breed: Ukulunga Bad Influence (B Falconer)


26-Jan-19 (Saturday)

Nelson District Kennel Association (AM SHOW) (NZS)

General Specials : Ling Quan Meng (China)   Group Specials : Mr Roger Ellis (NSW)

R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Trogun Four On The Floor (Sarah Abelson)
Bitch CC & Puppy (Bitch) of Breed: Trogun Bridgestone Baby (Trudy Gallavin)


Nelson District Kennel Association (PM BENEFIT SHOW) (NZS)

General Specials : Yogesh Tuteja (India)   Group Specials : Yogesh Tuteja (India)

R/UP BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Trogun Bridgestone Baby (Trudy Gallavin)


Auckland Kennel Council (NZN)

General Specials : Mrs Hilary Pedersen (NSW)   Group Specials : Mrs Wendye Slatyer (NSW)

Junior in Group: Dreamstreets Aurora Australis (Imp USA) (Bronwyn Falconer)
Intermediate in Group: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dreamstreets Aurora Australis (Imp USA) (Bronwyn Falconer)
Res Dog CC & Open of Breed: NZ Ch Ukulunga War Paint (Kat Jackson)
Res Bitch CC & Baby (Bitch) of Breed: Ukulunga Ocean Boulevard (B Falconer)
Baby of Breed: Ukulunga So What (B Falconer)


20-Jan-19 (Sunday)

Kapi-Mana Kennel Society (SHOW 1) (NZN)

General Specials : Ikuko Nagazako (Brazil)   Group Specials : Mr Luiz Cabral Costa (Brazil)

Intermediate in Show: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
Runner Up in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
Junior in Group: Dreamstreets Aurora Australis (Imp USA) (Bronwyn Falconer)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dreamstreets Aurora Australis (Imp USA) (Bronwyn Falconer)
Res Dog CC & Baby (Dog) of Breed: Ukulunga Bad Influence (B Falconer)
Res Bitch CC & Baby of Breed: Ukulunga Rodeo Drive (T Gould)


Kapi-Mana Kennel Society (SHOW 2) (NZN)

General Specials : Mr J Singh (India)   Group Specials : Mr J Singh (India)

Best in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dreamstreets Aurora Australis (Imp USA) (Bronwyn Falconer)
Res Dog CC & Baby of Breed: Ukulunga Bad Influence (B Falconer)
Res Bitch CC & Baby (Bitch) of Breed: Ukulunga Just Like Fire (B Falconer)


19-Jan-19 (Saturday)

Manawatu Kennel Association (SHOW 1) (NZN)

General Specials : Mrs Darle Heck (Canada)   Group Specials : Ho Jeng-Long (Taiwan)

Intermediate in Show: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
Best in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
R/UP BOB, Res Dog CC & Baby of Breed: Ukulunga So What (B Falconer)
Bitch CC & Junior of Breed: Dreamstreets Aurora Australis (Imp USA) (Bronwyn Falconer)
Res Bitch CC & Baby (Bitch) of Breed: Ukulunga Rodeo Drive (T Gould)


Manawatu Kennel Association (SHOW 2) (NZN)

General Specials : Mr Luiz Cabral Costa (Brazil)   Group Specials : Mrs Darle Heck (Canada)

Intermediate in Show: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
Best in Group & Intermediate in Group: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
BOB, Dog CC & Intermediate of Breed: NZ Ch Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
R/UP BOB, Bitch CC & Junior of Breed: Dreamstreets Aurora Australis (Imp USA) (Bronwyn Falconer)
Res Dog CC & Baby of Breed: Ukulunga So What (B Falconer)
Res Bitch CC & Baby (Bitch) of Breed: Ukulunga Just Like Fire (B Falconer)


13-Jan-19 (Sunday)

Banks Peninsula A & P Society (SHOW 2) (NZS)

General Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)   Group Specials : Miss Caroline Stuart (NSW)

BOB, Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Trogun The Buttler (Sarah Abelson)
R/UP BOB, Res Dog CC & Puppy of Breed: Trogun Four On The Floor (Sarah Abelson)


12-Jan-19 (Saturday)

Banks Peninsula A & P Society (SHOW 1) (NZS)

General Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)   Group Specials : Mrs Rhonda Ralphs (NSW)

BOB, Bitch CC & Puppy of Breed: Trogun Bridgestone Baby (Trudy Gallavin)
R/UP BOB, Dog CC & Puppy (Dog) of Breed: Trogun Four On The Floor (Sarah Abelson)
Res Dog CC & New Zealand Bred of Breed: NZ Ch Trogun The Buttler (Sarah Abelson)


5-Jan-19 (Saturday)

Huntly & District Kennel Association (NZN)

General Specials : Mrs J Brooker (New Zealand)   Group Specials : Mrs J Brooker (New Zealand)

Best in Show & Puppy in Show: Dreamstreets Aurora Australis (Imp USA) (Bronwyn Falconer)
Best in Group & Puppy in Group: Dreamstreets Aurora Australis (Imp USA) (Bronwyn Falconer)
BOB, Best Bitch & Puppy of Breed: Dreamstreets Aurora Australis (Imp USA) (Bronwyn Falconer)

30-Dec-18 (Sunday)

Auckland Kennel Council (SHOW 1) (NZN)

General Specials : Mrs Merle Powley (New Zealand)   Group Specials : Mrs Merle Powley (New Zealand)

Best in Group & Intermediate in Group: Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
BOB, Best Dog & Intermediate of Breed: Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)


Auckland Kennel Council (SHOW 2) (NZN)

General Specials : Ms Mary Pearce (New Zealand)   Group Specials : Ms Mary Pearce (New Zealand)

Runner Up in Show & Intermediate in Show: Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
Best in Group & Intermediate in Group: Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)
BOB, Best Dog & Intermediate of Breed: Dreamstreets American Pharoah (Imp USA) (B Falconer)